Drakiáda

V úterý žáci 3. A uskutečnili Drakiádu. Za slunečného počasí se vydali na kopec Vinice, kde pouštěli draky. Draci vysoko létali, i když se zprvu zdálo, že bude bezvětří. Na závěr si pak všichni opekli špekáčky, které jim moc chutnaly. Drakiáda se vydařila.
Ve čtvrtek 14. 10. 2021 proběhlo okresní kolo v přespolním běhu družstev na atletickém stadionu v Borkách. Do soutěže naše škola přihlásila šest družstev složených z žáků a žákyň 4.-9. ročníků. Medailových úspěchů dosáhla čtyři družstva. Skvěle závody odstartovalo družstvo děvčat ze 4.-5. tříd, které se umístilo na třetím místě. Chlapci ze stejné kategorie se
koloběžky, hřiště
Podzimní stezka
žáci, koloběžky, Borky
Dne 8. 10. se žáci 2. třídy zúčastnili natáčení videospotu pro společnost Billa, která financovala naučnou stezku v Borkách a altán na Spálence. V altánu si děti vyzkoušely výuku v přírodě a zároveň se na okamžik staly herci. Pro cestu tam a zpět jsme využili nové koloběžky.

Dravci

Žáci naší školy měli možnost zhlédnout zástupce dravců a sov ve výukovém programu záchranné stanice Seiferos. Zajímavý výklad o těchto ptácích pokračoval ukázkou leteckých schopností dravců s ukázkou imitace lovu. Největší u nás žijící sovu si mohli zájemci dokonce pohladit.
NAHORU Skip to content