Žáci a žákyně 9.B Laura Šibravová, Kateřina Jiroutová, Martin Bělina, Tomáš Kohoutek a Lukáš Sauer se zúčastnili Víceboje ZŠ. V semifinálovém kole se umístili na 1. místě a postupují do finálového kola. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.
Chlapci a děvčata ze čtvrté a páté třídy vybojovali skvělé 4. místo v okresním kole ve florbalu, které se konalo v úterý 29. 11. 2022 v nové sportovní hale Borky. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 základních škol. Chlapcům a děvčatům děkujeme za reprezentaci školy 😊
Adventní čas jsme letos zahájili na naší škole tradičními dílničkami. Děti spolu se svými rodiči, prarodiči a sourozenci vytvořily mnoho krásných výrobků z papíru, přírodnin, korálků a dalších materiálů. Některé z nich jistě letos ozdobí jejich domovy v čase vánočním. Na závěr jsme si všichni zazpívali koledy u rozsvíceného vánočního stromu. Všem přejeme krásný a
V sobotu 26. listopadu se v Městské knihovně Kolín konalo vyhlášení vítězů výtvarné soutěže s názvem Kolín pohádkový. Gratulujeme našim žákům, kteří se umístili na 1. a na 3. místě ve své věkové kategorii.
V listopadu navštívily třídy 1. A a 1. B Městskou knihovnu v Kolíně. Během dopoledne se děti seznámily s dětským oddělením i ostatními částmi knihovny. Společně jsme si zazpívali, nakreslili a vystřihli vánoční stromeček a poslechli si pohádku „O utopené knížce“.
V pátek 25. 11. oslavili žáci a žákyně 1. A Den slabikáře. Plněním čtenářských úkolů v pracovním listě dokázali, že zvládli základní čtenářské dovednosti z Živé abecedy. Správně vypracovanými úkoly se děti pochlubily v ředitelně, kde jim byl vydán Slabikář. Už teď se těšíme na další práci.
Ve středu 23. 11. a v pátek 25. 11. proběhla v nové sportovní hale Borky okresní kola ve florbalu pro žáky a žákyně 8. a 9. ročníků. Ve velké konkurenci se podařilo našim chlapcům získat 10. místo a dívkám 2. místo. Dívky s přehledem vyhrály základní skupinu. V bojích o medaile zaváhaly jen jednou, a
Žáci a žákyně devátých ročníků pomáhali mladším spolužákům při pracovních činnostech, které v úterý 22. 11. 2022 proběhly v našem TechCentru.
Logo Šestka
Sociální práce ve školství Naše základní škola má jako první v Kolíně sociálního pedagoga. Chcete-li se dozvědět více o jeho práci, přečtěte si článek v odkazu.
V pondělí žáci a žákyně 4. A pracovali v hodinách pracovních činností v TechCentru. Nápaditě stavěli velká města, věže, výběhy pro zvířata, vodovody a sruby. Všichni použili svou fantazii a s nadšením se zapojili do tvoření. Práce se dětem velmi zdařila.
NAHORU
Skip to content