AKTUÁLNĚ
26.9. 2016 11:49

Dobří sousedé pomáhají tam, kde je to potřeba
Kolín, 23. září 2016 – V pátek odpoledne by se mohlo zdát, že na základní škole nepotkáte už ani živáčka. Opak však může být pravdou. O tom se přesvědčili všichni ti, kteří měli v pátek 23. září cestu kolem 6. základní školy Ovčárecká v Kolíně. Po dvorku a podél plotu se míhali lidé v pestrobarevných tričkách a v rukách drželi štětce, ředidla a další natěračské pomůcky.

Dvacet pět dobrovolníků ze tří firem – z automobilky TPCA Toyota Peugeot Citroën, GEFCO Česká republika a Yusen Logistics spojilo své síly a přišlo škole pomoci zlepšit její prostranství a pomůcky pro děti, které jim pomáhají při školní výuce. „Nesmírně si této podpory vážíme. Když jsem viděl přicházet to velké množství lidí, zaradoval jsem se, že jsou ještě tací, kteří přijdou nezištně pomoci. Tahle podpora je pro nás velmi důležitá, během pár hodin se udělá hodně práce, kterou by jinak během roku dělal sám náš pan školník,“ pochvaluje si Lukáš Kačer, ředitel 6. základní školy Ovčárecká v Kolíně.

Akce se uskutečnila jako součást kampaně #dobrysoused, v rámci níž měli obyvatelé Kolína možnost během července posílat své nápady na oživení a vylepšení Kolína přes aplikaci Lepší místo. Tři velcí kolínští zaměstnavatelé pak nabídli na realizaci pěti z nich 100.000 korun. Navíc se zaměstnanci zapojených firem rozhodli darovat svůj volný čas a přiložit ruku k dílu tam, kde je to potřeba. A tak se uskutečnila dobrovolnická akce právě na 6. základní škole Ovčárecká.
 
“Přišli jsme sem, protože jsme chtěli pomoct někomu, kdo to potřebuje. To je celé. A radost z toho, co jsme všechno zvládli během těch pár hodin udělat, je velká. Navíc jsme potěšili děti, které tu tráví velkou část dne,” raduje se Jana Dlabalová, Business Development Manager Yusen Logistics (Czech) s.r.o.
 
„Přišli jsme, protože máme dobrá srdíčka,“ smějí se kolegyně Jiřina Křivohlavá a Petra Pokorná z automobilky TPCA. „Navíc jsme se chtěli trochu odreagovat z běžné práce a udělat něco smysluplného,“ dodávají.

„Přijde mi normální pomáhat. Proto jsem neváhal a hned se na dobrovolnickou akci přihlásil,“
říká Martin Stránský z GEFCO Česká republika.

A celkový výsledek kolínské kampaně #dobrysoused? Tři zapojené firmy, finanční spoluúčast města na realizovaných nápadech, tři hodiny dobrovolnické práce dvaceti pěti dobrovolníků. Během podzimu se můžete v Kolíně těšit na pět vybraných zastávek MHD, na kterých chytíte WIFI, interaktivní hudební nástroj, sportovní hřiště Spartan Race ve Štítarech, odpočinkové místo se šachovým stolkem v areálu nemocnice a venkovní kancelář.
 
Více na www.lepsimisto.info/dobrysoused a Facebookové stránce Lepší místo.
Kontakt:
Monika Koťarová
 
www.lepsimisto.infoArchiv článků: 2008 | 2009 | 2017 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2018 | 2019